Zakochałaś się? Koniecznie odpowiedz sobie na te 3 pytania.

0
zakochana para na kolacji

Czujesz się szczęśliwa i widzisz Waszą wspólną przyszłość w pięknych barwach. Zakochałaś się, a Twoje życie w ostatnim czasie zmieniło się nie do poznania. Jednak czy taki stan może trwać wiecznie? Czy przez te wszystkie emocje możesz się zagalopować i zgodzić się na coś, czego tak naprawdę nie chcesz? Oto 3 pytania, na które powinnaś jak najszybciej poszukać odpowiedzi, jeżeli chcesz by ten związek był naprawdę trwały.

I. Czy jesteście do siebie podobni?

Zastanów się przez chwilę, czy nadal wierzysz w to, że przeciwieństwa się przyciągają? Takie podejście nigdy nie sprawdza się na dłuższą metę. Przeciwieństwa mogą się przyciągać, ale tylko na chwilę. To raczej odskocznia od rzeczywistości, niż sposób na układanie sobie życia.

Dlatego dobrze się zastanów czy mężczyzna, w którym się zakochałaś jest do Ciebie podobny? Badania pokazują, że przyjaźń między partnerami jest ważnym wyznacznikiem szczęścia w związku, jeżeli patrzymy na związek w dłuższym horyzoncie czasowym. Jednak trudno jest się przyjaźnić z osobą, która tak bardzo różni się od Ciebie.

Ważne jest również, abyście w podobny sposób podchodzili do najbardziej kluczowych spraw dotyczących Waszej przyszłości. Czy chcecie mieć dzieci? Gdzie zamieszkacie? Czy będziecie spędzali wakacje tylko we dwoje, czy z całym wianuszkiem znajomych? Jeżeli różnicie się w podejściu do tych spraw, Wasza wspólna przyszłość może być naprawdę trudna.

zakochani ludzie trzymający się za ręce

II. Czy oboje chcecie od życia tego samego?

Kiedy się zakochasz, żyjesz chwilą. Myślisz raczej o tym, co jest tu i teraz. Jednak w pewnym momencie będziecie musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami, które dotyczą Waszej przyszłości. Nie warto tej rozmowy odwlekać w nieskończoność, bo później będzie Wam coraz trudniej o tym rozmawiać na równych zasadach.

Niektórym ludziom trudno jest zrezygnować z pewnych marzeń. Nawet w związku potrzebują przestrzeni do tego, aby realizować tylko własne pragnienia. Jednak czy jesteś gotowa się na to zgodzić? Co by było, gdyby Twój partner kochał wspinaczkę górską i chciał się w tym kierunku stale rozwijać? Czy chciałabyś, aby poświęcał na swoją pasję więcej czasu niż dla Ciebie?

Nie każda kobieta jest gotowa na to, aby kilka razy w roku zamartwiać się w nieskończoność, czy jej partner wróci cało do domu. W dzisiejszym świecie ludzie mają wiele pasji, które pozwalają im się realizować. Jednak nie zawsze patrzą na to, jak do tych pasji będzie podchodziła druga osoba.

Czasami po prostu trudno jest to pogodzić. Nie chcemy ograniczać partnera, ale z drugiej strony nie potrafimy pogodzić się z jego decyzjami. Lepiej wiedzieć o tym od samego początku i grać w otwarte karty.

para obejmujących się osób

Wiele osób zbyt egoistycznie podchodzi do realizacji własnych marzeń. Oczywiście nie musimy się tu odwoływać do tak ekstremalnych przykładów, jak śmiertelnie niebezpieczne wyprawy górskie. Mogą to być rzeczy dużo bardziej przyziemne.

Ty chcesz rozwijać się w swoim obecnym zawodzie. Pracujesz w firmie, która Ci to umożliwia. Chciałabyś się ustabilizować i wieść spokojne życie. Jednak Twój partner ma inny pomysł na życie. Chciałby podróżować. Jego praca mu na to pozwala, bo większość zleceń wykonuje zdalnie. Nie jest zupełnie przywiązany do miejsca, w którym mieszka. Stabilizacja nie jest czymś, co jest dla niego atrakcyjne.

Czy związek dwóch tak różnych osób może przetrwać? Jeżeli od początku będziecie ze sobą szczerzy, to może uda Wam się znaleźć jakieś rozwiązanie. Problem jednak w tym, że ludzie najczęściej nie grają w otwarte karty i liczą na to, że druga strona się dla nich zmieni. Jednak czy jesteś gotowa na takie zmiany? Czy chcesz zrezygnować z tego, co do tej pory było dla Ciebie ważne? Musisz sama odpowiedzieć sobie szczerze na to pytanie.

III. Czy potraficie szczerze rozmawiać o tym, co jest dla Was trudne?

Ludzie bardzo często wpadają w pułapkę domysłów. Najtrudniej rozmawia nam się na tematy, które wydają się nam oczywiste. Patrzymy na świat wyłącznie z własnej perspektywy i wydaje nam się, że wszyscy inni myślą dokładnie tak samo jak my. Jednak to nie jest prawda.

Już od początku tworzenia związku trzeba wspólnie wypracowywać pewne zasady, którymi się będziecie kierować. Nie możecie polegać na tym, że partner wszystkiego czego od niego oczekujecie domyśli się sam. Tak samo on nie może liczyć na to, że będziesz mu czytała w myślach.

Czym więcej domysłów i tajemnic pojawia się w Waszym związku, tym trudniej Wam będzie ustalić jasne zasady wspólnego życia. Czasami mogą to być rzeczy tak przyziemne, jak wieszanie papieru toaletowego od ściany, czy do ściany. Może to być sposób wyciskania pasty do zębów, albo podział ról w obowiązkach domowych.

Mogą to być też rzeczy dużo bardziej poważne. Co byś czuła w sytuacji, kiedy Twój partner nadal przyjaźniłby się ze swoją byłą? Czy byłabyś zadowolona z tego, że tak często się spotykają? A może Twój partner liczyłby na to, że Ty również się z nią zaprzyjaźnisz? Czy wyobrażasz sobie taką relację? A może wedle Twoich zasad to chora i niebezpieczna sytuacja, do której nie masz zamiaru dopuszczać?

dwie zakochane osoby na spacerze

Bez szczerych i otwartych rozmów nie ustalicie wspólnych zasad. Tworzenie relacji bez jasnych dla obu stron granic, jest jak stąpanie po cienkim lodzie i prędzej, czy później ktoś wpadnie do tej lodowatej wody. To czy uda Wam się później jakoś tę sytuację wyjaśnić, zależy od tego jak wielki błąd popełni druga strona.

Kiedy jesteś zakochana nie myślisz o tym, aby rozmawiać o tym co trudne. Czerpiesz z życia wiele radości i widzisz świat przez różowe okulary. Jednak w końcu i tak będziesz musiała się z tym zmierzyć. Czym szybciej zaczniesz się nad tym zastanawiać, tym łatwiej Wam będzie znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie.

Podsumowanie

Zakochałaś się i jesteś szczęśliwa. Powinnaś się tym cieszyć, bo to szczególna chwila w Twoim życiu. Jednak jeżeli chcesz, aby ten związek przetrwał przez lata, musicie od początku ustalić pewne zasady. Nie możecie polegać wyłącznie na domysłach, ten błąd popełniło już zbyt wiele osób.

Zastanów się, czy oboje chcecie tego samego od życia? Jeżeli tak jest, to macie szczęście i powinniście to docenić. Jeżeli jednak oboje chcecie zupełnie czegoś innego, już od początku powinniście się zastanowić, czy te różnice uda Wam się jakoś pogodzić? Czasami po prostu to nie jest możliwe i lepiej mieć tego świadomość.

Czy jesteście do siebie podobni? Czy w podobny sposób patrzycie na świat? Czy oboje widzicie wspólną przyszłość w ten sam sposób? Poszukajcie odpowiedzi na te pytania, a dowiecie się bardzo dużo na swój temat. To pomoże Wam stworzyć lepszy związek.

Pamiętaj, że moment zakochania to dopiero początek. Nie możecie oprzeć wyłącznie na tym swojej przyszłości. Potrzebujecie nauczyć się rozmawiać o tym, co jest naprawdę ważne. Potrzebujecie dokładnie określić zasady wspólnego życia. To jedyny sposób na stworzenie szczęśliwego związku.

Twoje,
Szpilki przy kasie.


Sprawdź również naszego Szpilkowego Facebooka: Szpilki przy kasie.

Jeżeli szukasz inspiracji, zapraszamy Cię na naszego Pinteresta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here