Szybki test, który pomoże Ci sprawdzić jak dobrze znasz swojego partnera – Tylko 10 pytań.

Potraktuj ten test jako dobrą zabawę. Najlepiej będzie, jak wykonacie go wspólnie w momencie, w którym nikt nie będzie Wam przeszkadzać. Możecie wykonać go nawet w łóżku, to dobry sposób aby zacząć rozmowę na inne ważne tematy. Jestem pewna, że Wam się to spodoba.

Krótka instrukcja obsługi

Pamiętajcie, że każde pytanie w tym teście jest ważne. Starajcie się odpowiadać na pytania zgodnie z ustalona kolejnością. Test zaczyna się od pytań łatwych, które możecie potraktować jako rozgrzewkę, jednak nie należy ich omijać. Pytania podzielone są na kilka kategorii, które dotyczą różnych aspektów Waszego życia.

Nie róbcie tego testu w pośpiechu. To ma być dla Was dobra zabawa, która tak naprawdę ma skłonić Was do dalszych rozmów. Minimalnie będziecie potrzebowali 30 minut, aby rozwiązać test na spokojnie. Wyciszcie telefony i zadbajcie o to, aby nikt Wam nie przeszkadzał. Jeżeli będziecie mieli więcej czasu, tym lepiej dla Was, bo nie będziecie musieli się spieszyć.

Odpowiedzi najlepiej udzielać na kartce papieru. Dopiero w kolejnym etapie warto się nimi podzielić z partnerem. Jednak jeżeli trudno jest Wam zmotywować się do pisania, możecie po prostu porozmawiać na każdy temat, którego dotyczą pytania. Starajcie się dokładnie wysłuchać odpowiedzi partnera i ewentualnie zadawajcie sobie pytania uzupełniające, jak coś nie będzie dla Was zrozumiałe.

Ten test może Wam pomóc poruszyć tematy, o których już dawno nie rozmawialiście. Jest on dobrym sposobem na to, aby zacząć otwartą i szczerą rozmowę. Czasami jest to dla nas bardzo trudne, kiedy nasze myśli ciągle gdzieś uciekają. Ten test pomoże Wam się na chwilę zatrzymać i wspólnie zastanowić nad Waszym związkiem.

Jeżeli jesteście gotowi, to możemy zaczynać. Pamiętajcie tylko, aby odpowiadać na wszystkie pytania, nawet jeżeli wydają się Wam one zabawne. Każde pytanie jest ważne, o czym przekonacie się na sam koniec. Obiecuję, że będzie to dla Was naprawdę dobra zabawa.

zakochana para nad morzem

CZĘŚĆ I – PRZESZŁOŚĆ

1. Pomyśl o swoim dzieciństwie. Jakie jest Twoje najdawniejsze wspomnienie? Spróbuj mi dokładnie o tym opowiedzieć. Jak myślisz dlaczego to wspomnienie tak mocno utkwiło Ci w pamięci?

2. Dziecięce marzenia są często szalone, jednak odgrywają ważną rolę w kształtowaniu naszej osobowości. Opowiedz mi o jednym z takich dziecięcych marzeń, które dobrze utkwiło Ci w pamięci? Pamiętaj, że to może być naprawdę szalone marzenie. Daj się ponieść własnym wspomnieniom.

3. Początki związku są bardzo ważne. Właśnie wtedy zbliżyliśmy się do siebie i wiele się o sobie dowiedzieliśmy. Właśnie wtedy przełamywaliśmy kolejne granice. Co było dla Ciebie najbardziej zaskakujące w początkach naszego związku? Czym Cię najbardziej zaskoczyłam? Czym zaskoczyła Cię moja rodzina i znajomi? Czy łatwo mogłeś się do tego przyzwyczaić?

CZĘŚĆ II – TERAŹNIEJSZOŚĆ

4. W jaki sposób lubisz spędzać ze mną czas? Czy uważasz, że mamy tego czasu dla siebie wystarczająco dużo? A może warto byłoby coś zmienić w naszym życiu, abyśmy mieli tego czasu więcej lub mniej? Czy jesteś szczęśliwy w momencie, kiedy jesteśmy razem? A może brakuje Ci czasu, który miałbyś tylko dla siebie?

5. Co Cię ostatnio najbardziej stresuje? Co sprawia Ci największą trudność? Czy mogę Ci w tym jakoś pomóc? Opowiedz mi o swoich emocjach, które są związane z Twoimi obecnymi wyzwaniami.

6. Jak myślisz kto z naszego najbliższego otoczenia wpływa najmocniej na nasz związek? Czy będą to nasi przyjaciele, znajomi lub osoby z pracy? Może wpływa na nas rodzina z Twojej lub mojej strony? Kto nas wspiera, a kto wpływa na nasz związek negatywnie? Czy Twoim zdaniem możemy coś z tym zrobić?

dwoje zakochanych osób nad jeziorem

CZĘŚĆ III – PRZYSZŁOŚĆ

7. Co chciałbyś zmienić w swojej przyszłości? Myślisz o nowej pracy? Chciałbyś się czegoś nowego nauczyć? Myślisz o przeprowadzce? To dobry moment abyś zdradził mi swoje plany i postanowienia.

8. O czym marzysz? Jakie są obecnie Twoje najskrytsze marzenia? Opowiedz mi o zarówno o tych szalonych, jak i o tych bardziej przyziemnych marzeniach. Marzenia nie muszą być konkretne jak plany. Opowiedz mi ogólnie o tym, z czego byłbyś naprawdę szczęśliwy?

9. Jak wyobrażasz sobie nasze wspólne życie za rok, za dwa lata i za pięć lat? Czy uważasz, że nasz związek wchodzi w etap stabilizacji, czy nadal mamy przed sobą wiele zmian? Co Cię niepokoi w naszej wspólnej przyszłości? Co jest dla Ciebie najlepszą motywacją do wspólnego życia?

CZĘŚĆ IV – ZAKOŃCZENIE

10. Porozmawiajmy o NAS i o tym jak możemy sprawić, aby nasz związek był jeszcze lepszy. Czy jest coś, co Ci w naszym związku przeszkadza? Co chciałbyś, aby zmieniło się w naszej relacji? Czy uważasz, że odpowiednio dbamy o siebie nawzajem? Czy Twoje potrzeby seksualne są zaspokojone? A może chciałbyś coś zmienić w naszym życiu łóżkowym? Czy masz jakąś konkretną fantazję seksualną, którą moglibyśmy wspólnie spełnić?

bardzo szczęśliwa para nad morzem

A po teście?

Ten test miał być tylko wstępem do dalszych rozmów. Mam nadzieję, że dzięki niemu mogliście w końcu otwarcie porozmawiać. Czasami w związku brakuje nam takiej rozmowy. Wiele par nie ma po prostu na co dzień na to czasu. Ten test może być dla Was świetnym pretekstem, do takiej rozmowy.

Z doświadczenia wiem, że wiele osób będzie chciało zrobić ten test z partnerem, ale nie będziecie wiedziały jak mu to zaproponować. Najlepsza będzie otwartość. Nie musicie nazywać tego testem, a po prostu sposobem na dobrą zabawę. Lubimy grać w różne gry, dlatego ten test można potraktować jako grę dla par. Twój partner na pewno się na to zgodzi.

Nie starajcie się też wmawiać sobie, że potrafiłybyście przewidzieć odpowiedź Waszego partnera na każde pytanie. Czytanie w myślach nigdy nie prowadzi do niczego dobrego w związku. Jestem pewna, że Twój partner mógłby Cię zaskoczyć. Daj mu szansę i spróbujcie rozwiązać wspólnie ten test już dziś. Będzie to dla Was naprawdę dobra zabawa, możesz mi zaufać.

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog pomagający w promocji lokalnego biznesu.


Więcej inspiracji znajdziesz na naszym Szpilkowym kanale Pinterest.

Możesz odwiedzić również naszego Facebooka: Szpilki przy kasie.

DOŁĄCZ DO NAS

271FaniLubię
34ObserwującyObserwuj
69ObserwującyObserwuj

ZOBACZ NASZ PINTEREST

Zestaw 15 pędzli do makijażu w cenie jednego pędzla?! Czy to może się udać?

Dokładnie 82 złote. Za tyle w promocji kupiłam zestaw aż piętnastu pędzli firmy Jessup. Za tę samą sumę można mieć też jeden...

3 rzeczy, bez których nie obejdziesz się tego lata. Czy już je kupiłaś?

Nie wiem, czy lato należy do Waszych ulubionych pór roku. Z moich obserwacji wynika, że ludzie dzielą się na tych, którzy wychodząc z...

Porządki w domu – jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy?

Czy lubicie robić porządki? Czy macie tak, że Wasze wnętrza dla innych osób są charakterystyczne? Czy zdarzało Wam się słyszeć: „O tutaj...