5 wyjątkowych filmów, które warto obejrzeć we dwoje.

Lubicie wspólnie oglądać filmy? Nie chodzi mi tylko o lekkie komedie romantyczne, ale bardziej o filmy, o które mogą Was skłonić do ciekawych rozmów. Dostęp do filmów jest obecnie tak łatwy, że czasami trudno się na coś zdecydować. Amerykański psycholog Barry Schwartz nazywa to zjawisko paradoksem wyboru. Mam dla Ciebie rozwiązanie. Oto lista 5 filmów, które po prostu musicie wspólnie obejrzeć.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – Perfetti sconosciuti

Co by się stało, gdyby Twoi znajomi mogli przeczytać wszystkie Twoje maile, SMS i wiadomości na Facebooku? Czy masz coś do ukrycia? A może po prostu są rzeczy, które wolałabyś zostawić tylko dla siebie? Czy taka pełna szczerość i otwartość jest możliwa? A może to przekraczanie granic naszej intymności?

Film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” opowiada historię siedmiorga długoletnich przyjaciół, którzy spontanicznie podczas kolacji rozpoczynają pewną zabawę. Ma ona pokazać, że nie mają przed sobą żadnych tajemnic. Jednak czy to założenie z góry nie jest skazane na porażkę? Czy naprawdę możemy być przed sobą tak transparentni?

Mówi się, że troje to już tłum, dlatego możesz być pewna, że nie będzie to spokojna kolacja. Niewinna gra przeradza się w coś, czego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć. Pojawia się coraz więcej tajemnic, które raczej nie powinny być ujawniane. Czy ktoś będzie w stanie to zatrzymać? Czy da się cofnąć wypowiedziane słowa?

Kiedy wspólnie z partnerem obejrzycie ten film, zastanówcie się czy macie przed sobą tajemnice? Czy w Waszym związku jest miejsce na sekrety? Jeżeli tak, to czy oboje podchodzicie do tego tematu w ten sam sposób? Gwarantuje Wam, że ten film będzie dobrym pretekstem, aby dokładnie to omówić. Granica miedzy kłamstwem a tajemnicą jest naprawdę cieniutka.

Candy

Za każdym razem oglądając ten film można dostrzec w nim coś zupełnie innego. Przypomina on lustro, w którym odbijają się Wasze emocje i trudności, z którymi się obecnie zmagacie. W trakcie oglądania zaczynacie przekładać wszystko na Waszą sytuację.

Czy przekroczylibyście te wszystkie granice, które przekraczają bohaterowie filmu? Jak daleko bylibyście w stanie się posunąć? Czy Wasz związek również może się zmienić w tak zawrotnym tempie? Czy każdy z nas ma swoje niebo, ziemię i piekło?

Jest to historia miłosna, w której wielkie uczucie przeplata się z ogromnym cierpieniem. Trudno jednak powiedzieć, kto jest największym przegranym w tym związku. Twoja pierwsza odpowiedź może być związana z tym, co rzuca Ci się najmocniej w oczy. Jednak dobrze się zastanów zanim wydasz ostateczny wyrok.

Bohaterzy tej historii przechodzą ogromną przemianę, której możecie być bardzo bliskimi światkiem. Ich życie dzieli się na trzy etapy: niebo, ziemię i piekło. Jak nie trudno się domyślić, coś w ich związku zaczyna się psuć. Pytanie tylko, czy jesteś w stanie jednoznacznie stwierdzić, co było prawdziwą przyczyną ich problemów?

Uprzedzam, że nie jest to film lekki, łatwy i przyjemny w odbiorze. Jest to raczej piękna opowieść, która na zawsze pozostanie w Waszych głowach. Miłość, poezja i sztuka. Przeplatająca się radość i cierpienie. Oglądając ten film możecie czuć się jak podczas jazdy kolejką górską. Emocje nie opadną tu ani na chwile, będą się jedynie zmieniać. Jeżeli potrzebujecie mocnych wrażeń, ten film będzie dla Was idealny.

500 dni miłości – (500) Days of Summer

Wyobraź sobie, że jesteś szczęśliwa przez 500 dni, ale ani sekundy dłużej. Potrafisz przypomnieć sobie każdy dzień z tego okresu. Chcesz wiedzieć gdzie popełniłaś błąd, aby zrozumieć dlaczego Twoje życie rozpadło się na kawałki? Czy możesz cofnąć czas? Czy masz jeszcze szansę na szczęście?

Jest to zupełnie inna historia miłosna niż możesz się tego spodziewać. Czy kobieta, która nie wierzy w miłość może się zakochać? Czy mężczyzna, który jest w stanie zrobić dla Niej wszystko, naprawdę może być szczęśliwy? Czy wspólnie mogą stworzyć trwały i satysfakcjonujący dla obu stron związek?

Komedii romantycznych jest wiele, ale to jest prawdziwy i zaskakujący film o miłości. Poznajesz bohaterów w specyficzny sposób, zagłębiając się w ich świat i przezywane przez nich emocje. Zaczynasz zastanawiać się co byś zrobiła na ich miejscu. Jest to historia wzlotów i upadków, które nie są tak oczywiste jak mogłoby się wydawać.

Jestem pewna, że niejedna osoba odnajdzie w tym filmie skrawki własnych życiowych problemów i dylematów. Bo czym tak naprawdę jest miłość? Czy możemy być pewni, że to „ten jedyny”? Czy możemy być pewni, że będziemy ze sobą póki nas śmierć nie rozłączy?

A może każdy z Nas ma przed sobą takich 500 dni, w których będzie naprawdę szczęśliwy? A może to tylko iluzja szczęścia? Bo czym jest szczęście? Ten film prowokuje do stawiania sobie wielu głębokich i intrygujących pytań. Gwarantuję Wam, że po wspólnym seansie będziecie mieli chęć na długie rozmowy. Mam nadzieję, że dojdziecie to ciekawych wniosków.

Wszystko gra – Match Point

Ależ to jest dobry film. Sama nie wiem ile razy go już oglądałam. Wydaje mi się, że polski tytuł zupełnie nie oddaje tej głębi, którą ma w sobie tytuł oryginalny czyli „Match Point”. W oryginalnym tytule mamy do czynienia z dylematem, na który próbujemy znaleźć odpowiedź w tej historii.

Główny wątek filmu można porównać to do sytuacji, w której piłka tenisowa w decydującym momencie odbija się od taśmy i nie jesteś pewna, po której wyląduje stronie. Nie wiesz czy wygrasz, czy przegrasz. To ten ułamek sekundy, w którym wszystko jest jeszcze otwartą kwestią.

Jest to film o miłości i zdradzie. O spełnianiu własnych marzeń i wysokich aspiracjach. Czy każdy z nas przybiera maskę, aby osiągnąć swój cel? Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, aby zaspokoić swoje żądze? Czy jedna decyzja może wpłynąć na całe nasze życie? Czy jesteśmy skłonni do ryzyka?

Po tym filmie warto się zastanowić nad tym, czy warto wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do spełnienia własnych marzeń? Czy to co nam w życiu się przydarza jest kwestią przypadku, czy sami mamy na to wpływ? Czy bierzecie odpowiedzialność za swoje decyzje, czy próbujecie zrzucać ją na kogoś innego?

Film ma niesamowity klimat. Historia poprowadzona jest w bardzo oryginalny sposób mimo tego, że opiera się na klasycznym dziele literackim. Coś w tych postaciach jest takiego, że za wszelką cenę próbujemy wniknąć w ich umysły, aby poznać ich myśli i emocje. Nie jest to jednak takie łatwe, bo podobnie jak w życiu, bohaterami targają różne motywacje, które często są ze sobą sprzeczne.

Po obejrzeniu tego filmu musicie zdecydować, po której stronie upadła piłka Waszym zdaniem? Wygrana, czy przegrana? Szczęście, czy smutek? Może to być wstęp do rozmowy o tym, co liczy się obecnie dla Was w życiu? Czy myślicie o tym w ten sam sposób? Czy oboje czujecie się odpowiedzialni za Waszą wspólną przyszłość?

Iluzjonista – The Illusionist

Czy wszystko jest zawsze tym na co wygląda? Czy w prawdziwym świecie istnieje magia? Jak cienka jest granica między oszustwem, a sztuką? Czy w walce o własne szczęście można przekraczać wszelkie granice? Czy da się pokonać śmierć?

Oglądając ten film czujemy, że zostaliśmy przeniesieni w czasie. Piękne kostiumy i wyjątkowa atmosfera sprawia, że można zakochać się w Wiedniu. Jestem pewna, że nie jedna para odwiedziła to miasto po obejrzeniu tego filmu. Ciekawe, czy na Was też zrobi to takie wrażenie?

Film opowiada historię iluzjonisty, który wziął się praktycznie znikąd. Sam zapracował na swoje nazwisko i zdobył rozpoznawalność. Jednak sława ma również ciemną stronę. Nigdy nie da się oczarować wszystkich. Ciesząc się uznaniem tłumów, można narazić się komuś ważnemu. Tak stało się również w tym przypadku.

Czy boisz się mierzyć wysoko? Czy potrafisz sięgać po to czego pragniesz? Czy masz w sobie wystarczająco dużo odwagi, aby postawić wszystko na jedną kartę? Oto pytania, które mogą pojawić się w Waszych głowach po obejrzeniu tego filmu. Jest w nim naprawdę coś magicznego. Trudno to opisać i trzeba to po prostu przeżyć.

Podsumowanie?

Mam nadzieję, że obejrzycie wspólnie wszystkie filmy. Każdy z nich skłania do innej refleksji. Nie są to typowe ckliwe komedyjki romantyczne. Są to filmy, w których stawiane są ważne życiowe pytania. Miłość czasami może być skomplikowana. Czasami jednak jesteśmy sami za to odpowiedzialni.

Jestem pewna, że każdy z tych filmów będzie Wam się dobrze oglądało. Nie zastanawiajcie się zbyt długo. Wybierzcie coś i dajcie się pochłonąć historii. Niech to będzie dobry pretekst do rozmów na ważne tematy, na które nie mamy na co dzień czasu. Wasz związek może na tym skorzystać.

Twoje,
Szpilki przy kasie.


Po więcej inspiracji wpadnij na naszego Szpilkowego Pinteresta.

Odwiedź nas również na Facebooku: Szpilki przy kasie.

DOŁĄCZ DO NAS

271FaniLubię
34ObserwującyObserwuj
69ObserwującyObserwuj

ZOBACZ NASZ PINTEREST

Zestaw 15 pędzli do makijażu w cenie jednego pędzla?! Czy to może się udać?

Dokładnie 82 złote. Za tyle w promocji kupiłam zestaw aż piętnastu pędzli firmy Jessup. Za tę samą sumę można mieć też jeden...

3 rzeczy, bez których nie obejdziesz się tego lata. Czy już je kupiłaś?

Nie wiem, czy lato należy do Waszych ulubionych pór roku. Z moich obserwacji wynika, że ludzie dzielą się na tych, którzy wychodząc z...

Porządki w domu – jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy?

Czy lubicie robić porządki? Czy macie tak, że Wasze wnętrza dla innych osób są charakterystyczne? Czy zdarzało Wam się słyszeć: „O tutaj...